• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Damą być
(3 głosów, średnia ocena 4.67 na 5)
piątek, 22 stycznia 2010 11:40

W dniu ślubu pannę młodą obserwują wszyscy. Dlatego tak ważne jest, by jej maniery były nienaganne. Jeśli główna bohaterka nie potrafi się zachować, na nic kosztowna suknia, piękne kwiaty i huczne wesele – i tak ślub nie zrobi na gościach pożądanego (dobrego) wrażenia. Poza tym najczęściej to na ślubie po raz pierwszy możemy w pełni zaprezentować się rodzinie narzeczonego. Warto o tym pamiętać i pokazać się z jak najlepszej strony...

W dniu ślubu jest kilka momentów, w których możemy stracić głowę. Przede wszystkim panny młode popełniają gafy przed samą ceremonią ślubną. Gdy wyjdą z auta (tudzież innego środka transportu), nie wiedzą, co robić. Podstawowy problem jest z powitaniami, bo jeśli pojawiają się obok nas goście, chcemy ich przywitać. Jednak jeśli powitamy ciocię Zosię i babcię Stasię, to wypada wyściskać także dziadka, wujka i stryjenkę. Każda osoba, którą pominiemy, może czuć się urażona. Wokół pary młodej robi się tłum i ogólny chaos. Jeśli pan młody wita kuzynkę, która przyjechała z daleka, to odruchowo chce ją przedstawić narzeczonej, ona zaś prezentuje mu wujka Sama z Ameryki i w tej sytuacji może dojść do wielu niezręczności. Dlatego zadbajmy o to, by nie przyjechać zbyt wcześnie. Po wyjściu z pojazdu powoli zmierzajmy do kościoła (urzędu), uśmiechając się lub machając (jeśli ktoś lubi gwiazdorstwo) do gości.

Panna młoda powinna kroczyć spokojnie, nawet dostojnie, wszelkie biegi nie są wskazane. Takie zachowanie nie pasuje do jej roli w tym dniu ani do białej sukni. Nawet jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli, trzeba zacisnąć zęby i zachować spokój.

Ważne!!! Warto poprosić świadkową, by miała pod opieką kilka drobiazgów, które mogą się pannie młodej przydać – chusteczki higieniczne, odpowiednią szminkę, nakrycie wierzchnie, jeśli istnieje możliwość, że zmieni się pogoda lub zrobi się zimno. Bohaterka dnia powinna w każdym momencie wyglądać pięknie, ale nie wypada, by prosiła gości o chusteczkę, a szminkę trzymała u pana młodego w kieszeni. Do świadkowej należy, by czuwała i ratowała pannę młodą z opresji.

Przyjęło się, że panna młoda to uosobienie piękna, spokoju i subtelności. Wymaga się, by była prawdziwą damą i w takiej oprawie nie jest to trudne. Jednak najważniejsze, by być sobą, dobrze się bawić i pamiętać, że ślub jest dla nas, a nie my dla ślubu.

Więcej o dobrych manierach podczas wesela zamieściliśmy tu.

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide