• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Nie dajmy się zwariować Weselny taniec bez stereotypów
Weselny taniec bez stereotypów
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
środa, 18 sierpnia 2010 05:50

Pierwszy taniec na weselu, zgodnie z tradycją tańczy Para Młoda. Dla wielu jest to ten, jedyny i najważniejszy raz w życiu, kiedy zmuszą się by pokazać swoje taneczne umiejętności na parkiecie. Mogą to zrobić nawet, jeśli są osobami niepełnosprawnymi.

Od dawna słyszymy, że powstają bądź są organizowane konkursy taneczne par, w których jedna osoba jest osobą na wózku. Nie dziwi to tak bardzo, ponieważ okupione to było zapewne latami treningów i wyrzeczeń, a co z całą resztą niepełnosprawnych ruchowo? Tych bardziej lub mniej dotkniętych jakimś schorzeniem? Co z tymi, którzy nie trenują od lat? Czy mogą zabłysnąć na weselnym parkiecie?

Okazuje się, że tak! Coraz częściej można w naszym kraju spotkać wyspecjalizowane szkoły tańca, które prowadzą zajęcia dla osób niepełnosprawnych przygotowujące właśnie do ślubnego wywijania ciałem i wózkiem.

Taki ślubny układ taneczny dla osób na wózkach przygotowywany jest przez zawodowego choreografa z tym, że na krześle i dodatkowo konsultowany jest z fizjoterapeutą bądź rehabilitantem.

Jak twierdzą obie zainteresowane strony, a więc zarówno kursanci jak i prowadzący, zajęcia, praca trwa dłużej i może jest odrobinę cięższa, ale podobno każdy krok daje znacznie więcej radości.

To samo tyczy się osób z niepełnosprawnością ruchową, które jednak nie korzystają z wózków inwalidzkich. Kroki nie są może tak wyszukane, jak to ma miejsce w oryginalnych choreografiach, natomiast instruktorzy dokładają wszelkich starań, aby były one równie spektakularne i ciekawe jak w oryginale , a przy tym dostosowane do sprawności osoby uczącej się.

Teraz może warto nadmienić o kwestiach finansowych. Tu sprawa jest jasna i niczym nie odbiega od standardów cenowych przyjętych w powszechnych szkołach tańca. Cena liczona jest od ilości godzin, które Para Młoda zechce przeznaczyć na naukę.

Na zakończenie warto zaznaczyć, że taka nauka tańca (szczególnie panom) wybija z rąk argument o kanciastych ruchach, dzięki czemu nie palą się oni do błyśnięcia na parkiecie. Tak panowie, może i ruchy są kanciaste, ale kółka w wózkach są okrągłe więc wszystko będzie wyglądało płynnie.

Szczerze zachęcamy do podejmowania przez osoby niepełnosprawne takiego ślubno-tanecznego wyzwania. Wszak każdemu choć raz w życiu należy się ta chwila radości podczas wirowania na parkiecie z drugą osobą. Czy jest ku temu lepsza okazja niż ślub?

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide