• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Nie dajmy się zwariować Co robić, gdy ślub trzeba przełożyć?
Co robić, gdy ślub trzeba przełożyć?
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
czwartek, 21 października 2010 13:18

Większość osób kojarzy planowanie wesela i ślubu jedynie z przyjemnymi aspektami. Para młoda myśli o swojej miłości, obrączkach, przepięknych kreacjach, przystrojeniu kościoła, przygotowaniu wesela i wielu innych sprawach. Mało kto bierze pod uwagę przykry fakt, że może wydarzyć się sytuacja, w której całą uroczystość należy przełożyć.

Gdy już dojdzie do nieprzewidzianego wydarzenia, często górę biorą negatywne emocje. Warto ich jednak unikać i trzeźwo rozważyć całą sytuację. Pierwszym krokiem powinna być rozmowa z partnerem lub partnerką o przyczynach modyfikacji planów. Jeśli jest taka możliwość, warto wyznaczyć kolejną datę ślubu.

Przede wszystkim przed podjęciem jakichkolwiek kroków należy spokojnie rozważyć całą sytuację. Często przełożenie ślubu wynika z przyczyn losowych i nie podlega dyskusji. Gdy przyczyną będzie śmierć osoby z najbliższej rodziny lub choroba partnera czy partnerki, taka decyzja z pewnością nie zostanie zakwestionowana.

Znacznie łatwiej rozwiązać powstały problem, gdy chęć przełożenia ślubu wynika z przyczyn finansowych. Prostym rozwiązaniem jest zmniejszenie kosztów organizacji uroczystości. Można wybrać tańszy wariant niektórych usług lub zupełnie z nich zrezygnować. Przekładanie terminu ślubu z przyczyn finansowych nie wydaje się mądrym posunięciem. Czasami wystarczy jedynie dostosować organizację ceremonii ślubnej i wesela do dostępnego budżetu.

Duże obawy budzi myśl o reakcji członków rodzin narzeczonych na informację o zmianie planów. Zawsze znajdzie się osoba niezadowolona z takiego faktu, która w dodatku może głośno wyrażać swoje oburzenie. Często tego rodzaju osoby nie zdają sobie sprawy z&nsbp;powodów powzięcia takiej decyzji oraz niezaprzeczalnego faktu, iż sprawiają przykrość parze młodej. Należy jednak pogodzić się z tego typu konsekwencjami.

Nie zawsze decyzja o przesunięciu daty ślubu przebiega w zgodzie. Czasem sama propozycja może prowadzić do kłótni, a nawet awantury. Warto wówczas dać sobie parę dni na ochłonięcie i wrócić do przerwanej rozmowy.

Jeżeli decyzja już zapadnie, ale przygotowania są w toku, warto zadbać o to, by straty finansowe były jak najmniejsze. Jeżeli została wpłacona zaliczka za wynajęcie sali weselnej, warto poszukać innej pary młodej, która będzie zainteresowana zarezerwowanym terminem. Tak samo można postąpić w przypadku zaangażowania zespołu muzycznego, kamerzysty lub fotografa. Jeżeli nawet znajomi nie będą chętni, pozostaje umieszczenie informacji na portalach regionalnych, forach internetowych czy serwisach aukcyjnych. Spokojne podejście do zaistniałej sytuacji i podjęcie opisanych kroków przyczyni się do złagodzenia skutków podjętej decyzji, która często jest koniecznością.


 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide