• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Wodzireje
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
piątek, 14 stycznia 2011 12:29

Trwa wesele. Młodzież siedzi znużona przy stole, całą swoją postawą okazując światu pogardę i podręcznikowy weltschmerz. Puszczone samopas dzieci biegają bezładnie po sali i pokrzykują na siebie, przyspieszając pięściami wypadanie mlecznych zębów. Na parkiecie nieśmiało podrygują Nowożeńcy, przydeptując się nawzajem miarowo. Wujek Bogdan nurkuje pod stołem w poszukiwaniu sensu życia, babcia zamyka się w sobie, by z sentymentem wspominać własne huczne wesele w asyście bomb i strzałów, zaś ciocia Hela z Gienią z Zabrza łypią na całą sytuację okiem i głośno wyrażają niezadowolenie z przebiegu zabawy.

To jest czarny scenariusz przebiegu wesela, mającego wieńczyć najpiękniejszy dzień w życiu Młodej Pary. Scenariusz bardzo zresztą prawdopodobny. W dniu ślubu najważniejsi są gospodarze, ale i oni widząc, że goście marnie się bawią, podupadają nieco na duchu.

Na weselach spotykają się ludzie z różnych środowisk, którzy nierzadko widzą się po raz pierwszy. Zabieg usadzenia weselnych gości według jakiegoś klucza, zapobiegającego niezręcznej ciszy podczas posiłków, działa tylko na krótszą metę. Nawet wyjątkowo udane rozmowy nie są motorem napędzającym zabawę. Może to uczynić muzyka: czy to zespół muzyczny, czy orkiestra, czy DJ. Nigdy nie zadowolimy gustu muzycznego wszystkich gości, wszak wiadomo, że przedstawiciele każdego pokolenia mają swoje ulubione kawałki, które są w stanie poderwać ich do tańca.

Szansę i zdolność nawiązania kontaktu z każdym biesiadnikiem, niezależnie od jego wieku, wykształcenia i preferowanej muzyki, mają wodzireje. Posiadając bogaty repertuar z zakresu tańca, śpiewu i słowa, są w stanie zachęcić do zabawy najbardziej opornych weselników. Zabawy integrujące, konkursy, kabaretowe popisy, weselne przyśpiewki czy też wspólny taniec (od dostojnego walca ze świecami po żywiołowego kankana dla tych bardziej sprawnych fizycznie) ma na celu rozchmurzyć młodzież, zaciekawić dzieci i włączyć we wspólne świętowanie najmłodszych i najstarszych.

Wodzirejów można zatrudnić (oprócz muzyków) na kilka godzin lub zaangażować ich na cały czas trwania zabawy. Koszty skorzystania z ich usług oscylują między 700 a 4 tys. złotych, w zależności od czasu, odległości, doświadczenia, sprzętu jakim dysponują i od tego, czy są to freelancerzy, czy firmy wodzirejskie. Istnieje możliwość omówienia stylu prowadzonej zabawy i zasugerowania zmian w scenariuszu.

Wodzireje zwani mistrzami ceremonii zaopatrzeni są w atrybuty: cylinder, frak, białe rękawiczki, bezprzewodowy mikrofon i laskę. Taki elegancki przyodziewek konferansjera podkreśla doniosły charakter uroczystości. Oprócz tego wspomaga się on specjalnymi rekwizytami: czapkami i kapeluszami dla gości, kolorową chustą animacyjną, gwizdkiem.

Odpowiednio pokierowani weselnicy, nim się zorientują, znajdą się w toku wspaniałej zabawy, umiejętnie animowanej przez wodzireja. Jego talent można wykorzystać także przy witaniu gości, wznoszeniu toastów czy prowadzeniu oczepin. Doświadczony wodzirej wie, jak uniknąć niezręcznych sytuacji, uchybień i wpadek. Kiedy ma się do czynienia z ludźmi o  sporej rozpiętości wiekowej oraz olbrzymiej różnorodności charakterów i osobowości, łatwo o nietakt. Dlatego najlepiej zdecydować się na sprawdzone firmy obsługujące imprezy, wesela.


 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide