• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Nie dajmy się zwariować Przepis na udane wesele, czyli co krytykują goście weselni
Przepis na udane wesele, czyli co krytykują goście weselni
(11 głosów, średnia ocena 3.73 na 5)
wtorek, 02 sierpnia 2011 08:33

Choć powszechnie uważa się, że nie można zadowolić każdego, to jednak żadna para młoda nie lubi, gdy po weselu w obu rodzinach i wśród znajomych krążą krytyczne opinie. Jeszcze gorzej bywa, kiedy goście weselni uznają uroczystość za nieudaną. Negatywnych opinii można jednak, wbrew pozorom, łatwo uniknąć, gdyż weselnicy krytykują zwykle kilka podstawowych aspektów całej imprezy. Wystarczy jedynie je zauważyć i zwrócić na nie szczególną uwagę podczas organizacji wesela.


Zwykle krytyka gości weselnych koncentruje się wokół muzyki. Jest uznawana albo za zbyt głośną albo po prostu za beznadziejną. Warto więc naprawdę dobrze skoncentrować się na wyborze odpowiedniego dj’a lub zespołu muzycznego. W tym celu najlepiej skorzystać z usług osób polecanych przez znajomych. Jeżeli nikt nic nie poradzi, pozostaje zapoznanie się z komentarzami na forach internetowych lub portalach branżowych. Poza wyborem odpowiedniego dj’a lub zespołu muzycznego należy ustawić stoły tak, by znalazły się możliwie daleko od głośników. Głośna muzyka drażni szczególnie osoby starsze, więc warto zwrócić uwagę, by zajmowały miejsca jak najdalej od sprzętu grającego.

Kolejnym ważnym aspektem organizacji wesela jest dobre zaplanowanie tego, jak będą siedzieli goście weselni. Wiele razy słyszy się narzekania, że osoby siedzące przy jednym stole czy stoliku nie znają się nawzajem. Takiej sytuacji łatwo uniknąć, sadzając razem przyjaciół lub znajomych. Zagwarantuje im to również dobrą zabawę.

Zwyczaje weselne także budzą wiele kontrowersji, niezadowolenia i ostatecznie nieuchronnej krytyki. Często goście weselni nie lubią płacić za taniec z panną młodą. Uważają, że wręczenie parze młodej kwiatów i prezentu jest zdecydowanie wystarczające. Prawda jest też taka, że zwyczaj ten powoli odchodzi w zapomnienie. Jeżeli więc nie jest on tradycją w rodzinie, warto z niego zrezygnować.

Innym powodem do narzekania jest zbyt długa kolejka osób chcących złożyć życzenia parze młodej. Choć trudno uniknąć takiej sytuacji, to jednak istnieje sposób na jej rozwiązanie. Para młoda może zaproponować, że po pierwszym posiłku przejdzie się wzdłuż stołów, by przyjąć życzenia i gratulacje. Takie rozwiązanie pozwoli też na uniknięcie krytycznych uwag, że państwo młodzi nie przywitali się z gośćmi. Wystarczy zamiana paru słów – życzeń, pozdrowień i podziękowań, by spełnić oczekiwania i potrzeby weselników.

Szczególną wagę warto też przywiązać do dekoracji stołów. Zdarza się bowiem, że goście weselni narzekają na ich zbyt duże rozmiary i wysokość. Utrudnia to im kontakt wzrokowy i rozmowę przy stole.

Nie wolno dopuszczać, by goście musieli płacić za dodatkowe drinki. Część z nich może bowiem poczuć się urażona. Budżet pary młodej przeważnie nie jest zbyt pokaźny, dlatego warto w takiej sytuacji zaserwować jedynie dwa lub trzy gatunki alkoholi. Każdy wówczas znajdzie coś dla siebie, nie będąc zmuszonym płacić za drinki czy inne napoje alkoholowe.

Ostatnią, lecz równie ważną, kwestią są przemowy wygłaszane na weselu. Wielu gości weselnych uważa je po po prostu za zbyt długie i nudne, a czasem też niewyraźne. Toast powinien trwać 2-5 minut, a przemawiający musi mówić do mikrofonu.

Bardzo często na weselu obecna jest dalsza rodzina lub znajomi mieszkający w innych miastach Polski czy nawet za granicą. Oni zwykle narzekają, że między ceremonią ślubną a weselem było zbyt dużo wolnego czasu. Najlepiej zrobić wszystko, by maksymalnie go skrócić. Jeżeli jest to niemożliwe, można zająć się takimi gośćmi lub poprosić o to rodzinę i przyjaciół. Innym rozwiązaniem jest wcześniejsze udostępnienie gościom przyjezdnym sali weselnej.

Zwracając uwagę na powyższe aspekty łatwo sprawić, że goście weselni będą dobrze się bawić, a uroczystość będzie uznana za udaną.

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide