• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Od czego zaczynamy? Dania/Menu Spotkanie pod alkoholową kaskadą
Spotkanie pod alkoholową kaskadą
(4 głosów, średnia ocena 3.50 na 5)
czwartek, 18 marca 2010 10:48

Fontanna, słowo kojarzone w myślach z czymś miłym, orzeźwiającym i spektakularnym, nabiera całkowicie innego wymiaru, gdy połączymy je ze słowem alkoholowa. Za połączeniem tym skrywa się bowiem jedna z najoryginalniejszych atrakcji weselnego przyjęcia. Fontanny, zaliczane do królewskich przywilejów, zaskakują przepychem i stanowią ciekawe urozmaicenie tradycyjnego przyjęcia. Widok fontanny tryskającej drinkiem w hawajskim stylu, blue kurakao lub wyśmienitym owocowym ponczem to jak spełnienie najśmielszych snów o obfitości.Wrażenie niesamowite, aromat ekscytujący, a smak nieopisany! Nieodparta pokusa dla wielu gości. Dla jednych jeszcze jeden gadżet na przyjęciach, dla drugich wyznacznik elegancji.

Inżynieria

Fontanny alkoholowe mają bardzo podobną budowę i zasadę działania jak fontanny czekoladowe, czyli na dole umieszczony jest zbiornik wypełniony płynem, który jest wypompowywany na szczyt fontanny, po czym spływa kaskadami po kolejnych jej "piętrach", by znowu znaleźć się na dole. Mechanizm działania jest taki sam, jak przy kaskadzie wodnej.

Lodołamacz

Fontanny alkoholowe są eleganckim urozmaiceniem tradycyjnej oferty przyjęcia. Tryskająca orzeźwiającymi drinkami fontanna integruje gości, jest też niepowtarzalnym uzupełnieniem dekoracji wnętrz. Podanie i przygotowanie wybranego trunku, dobranego odpowiednio do charakteru imprezy, w formie tryskającej fontanny, zapewni każdej uroczystości niepowtarzalny klimat. Intrygująca forma zaskoczy wszystkich gości.

Jak częstujemy się z fontanny? Istota poczęstunku polega tym, że jest to forma "open drinka", opiera się na swobodnym dostępie do źródła specjalnie przygotowanego trunku, nie wymaga konwenansów, goście czują się swobodnie, co przyspiesza nawiązywanie kontaktu. Jest to szczególnie ważne w chwilach spotkania dwóch rodzin i pokoleń, gdzie często tradycje i kultura przeplatają się z nowymi trendami. Nic nie zastąpi atrakcyjnie wizualnie fontanny, przy której każdy z gości może samodzielnie napełnić swój kieliszek. Stanowi pokusę dla gości i sprzyja zacieśnianiu więzi.

Dekoracja dekoracji

Górę fontanny możemy dekorować stosownie do okoliczności wnętrza i potrzeb różnorodnymi owocami i kwiatami. Egzotyczne owoce lub piękne kwiaty sprawią, że nie będzie to tylko uczta dla podniebienia, ale dla wszystkich zmysłów. Można ją też dekorować w podobny sposób jak czekoladową, czyli na przykład z użyciem specjalnej, podświetlanej podstawy. A jeśli dolne naczynie wypełnimy na przykład ponczem, dodatkową ozdobą będą pływające w nim kawałki owoców.

Co serwujemy?

W fontannach alkoholowych, jak sama nazwa wskazuje, serwować możemy przede wszystkim alkohol (tutaj mamy do wyboru szeroki wachlarz trunków, od wina, delikatnych soft drinków, wymyślnych ponczy do mocnych kamikadze dla odważnych), ale również wszelkiego rodzaju napoje bezalkoholowe. Dobór drinka zależy od okoliczności, przewidywanych gustów gości i dotychczas podawanych napoi. Jest to również doskonała forma drinka powitalnego.

Snobizm czy nowy wymiar cateringu?

Fontanny alkoholowe w Polsce dostępne są dopiero od bieżącego roku. Gadżet, snobizm, czy po prostu nowa ciekawa forma cateringu? O tym zdecydować trzeba samemu. Każda taka instalacja to jednak małe dzieło sztuki tworzone na indywidualne zamówienie klienta, a całe przedsięwzięcie bardziej przypomina procedurę szycia garnituru na miarę niż zakup kolejnej pary skarpetek. Fakt, że fontannę wartą kilka tysięcy złotych możemy wynająć na prywatną uroczystość za kwotę 450 zł, jest mocno kuszący. Tym bardziej, że chwile spędzone przy niej mogą długo się nie powtórzyć.

Jedno jest pewne: zapadają w pamięć jako jedna z najmniej spodziewanych atrakcji!

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide