• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Od czego zaczynamy? Sala Sala weselna- na co zwrócić uwagę?
Sala weselna- na co zwrócić uwagę?
(2 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)
czwartek, 01 kwietnia 2010 11:43
Sala weselnaWybór i wynajem odpowiedniej Sali weselnej często stanowi nie lada problem dla pary młodej. Musi być on uzasadniony stylem, w jakim planowane jest wesele, liczbą zaproszonych gości i wieloma dodatkowymi czynnikami.

W przypadku zaproszenia wielu gości para młoda często decyduje się na wynajem obszernych pomieszczeń weselnych np. remiz strażackich. Rozwiązanie takie posiada wiele dobrych i złych stron.

Wynajem tego typu pomieszczenia wymaga od pary młodej sporo dodatkowej pracy – zorganizowania dekoracji Sali weselnej i poczęstunku na własną rękę. Czasami sale weselne nie dysponują odpowiednią ilością stołów i krzeseł niezbędnych dla gości weselnych. Za dodatkowe trzeba oczywiście dopłacić. Takie sytuacje zdarzają się bardzo sporadycznie. Największym problemem w tego typu salach jest brak obsługi i konieczność samodzielnego zorganizowania poczęstunku dla weselników. Wtedy można skorzystać z usług firmy cateringowej lub osobiście przygotować chociaż część potraw. Wybierając taką możliwość, można sporo zaoszczędzić nawet wtedy, gdy na wesele zaproszonych jest dużo gości.

Kolejną sprawą, o którą muszą zatroszczyć się pary młode wynajmujące tylko salę weselną są jej dekoracje. Samodzielne dekorowanie wymaga ogromnego nakładu pracy i czasu.

Te niedogodności może rekompensować fakt, że dzięki wynajęciu samej Sali weselnej można naprawdę solidnie zaoszczędzić. W niektórych przypadkach właściciele pomieszczeń weselnych mogą służyć pomocą za niewielką opłatą. Warto przy podpisywaniu umowy o wynajem dokładnie wypytać, za co odpowiedzialny jest właściciel, a za co „Młodzi”? Para młoda powinna też zapewnić firmie cateringowej możliwość wcześniejszego przyjazdu na miejsce w celu zastawienia stołów. Należy również dowiedzieć się na jaki czas przed weselem można zacząć dekorować salę?

Po weselu urządzonym w wynajętych pomieszczeniach trzeba samemu posprzątać. Często w ślubnej euforii państwo młodzi o tym zapominają.

Jeżeli zaś para młoda myśli o organizacji wesela droższego, ale za to wymagającego mniejszego nakładu pracy, może rozważyć organizację wesela w restauracji, hotelu, domu weselnym czy dworku.

Obiekty tego rodzaju proponują obsługę uroczystości od A do Z. Zajmują się dekoracją Sali, przygotowaniem potraw, obsługą gości oraz uporządkowaniem wszystkiego po weselu. Młodzi mogą również skorzystać z zaproponowanego zespołu muzycznego, orkiestry czy dj-a.

Dodatkowo niektóre obiekty oferują pomoc w transporcie gości weselnych – wynajmują autokary lub busy. Często też do dyspozycji gości jest taras, ogród, miejsce na grilla, a nawet plac zabaw dla dzieci.

Hotele, dworki i domy weselne często oferują miejsca noclegowe dla weselników. Jest to szczególnie ważne, gdy rodzina pochodzi z daleka. Zwalnia to parę młodą z organizacji noclegu. Dostępny jest również apartament dla pary młodej, do którego udaje się ona po hucznej zabawie.

Również przy korzystaniu z tego rodzaju usług należy wcześniej wszystko omówić, aby później uniknąć niepotrzebnych nerwów i kłopotliwych sytuacji mogących zepsuć zabawę weselną.

Wybór Sali weselnej powinien być podyktowany liczbą gości, zasobami portfela, a także gustami i upodobaniami pary młodej. Można wynająć samą salę weselną, co spowoduje zmniejszenie poniesionych kosztów, ale za to przysporzy sporo dodatkowej pracy. Skorzystanie natomiast z restauracji, hotelu czy domu weselnego będzie wiązało się z wyższymi kosztami, ale para młoda uniknie konieczności zadbania o całą oprawę uroczystości.

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide