• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Ślubne Old(s)mobile
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
czwartek, 11 marca 2010 10:29
Ślubne samochodyŚlub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdego człowieka. Potrzeba mnóstwa energii i włożonego serca aby dobrze się do nich przygotować. Wiele Młodych Par ma dylemat nie tylko jaki samochód na ślub wybrać, ale także problem jak go udekorować. Najczęściej spotykane pojazdy, którymi można zajechać na tę wyjątkową uroczystość to bryczka, limuzyna bądź samochód zabytkowy.

Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się limuzyny jako środek ślubnego transportu. Temat bryczek chwilowo pominę, natomiast limuzynami zajmę się w oddzielnym artykule. Obecnie jednak na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni samochodów, które w swojej ofercie posiadają zarówno klasyczne limuzyny jak również modele unikalne rzadko spotykane na polskich drogich.

Nie da się ukryć, że auta zabytkowe mają w sobie „to coś”. Ale nikt właściwie nie potrafi dokładnie określić czym jest „to coś”. Dla jednych jest to niepowtarzalny klimat (który również trudno zdefiniować) i odstępstwo od powszechnie panujących trendów ślubnych. Dla innych „to coś” to powrót w lata młodości, wspomnienia... Pewne jest jednak to, iż zabytkowe samochody wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród młodych par.

Jest w tym nieco psychologii. Samochody tego typu wybierają najczęściej osoby, które są pewne siebie oraz chcą zrobić jak największe wrażenie na gościach. Wychodzą oni z założenia, że na samochodzie wynajętym do ślubu nie ma co oszczędzać – przecież taka okazja zdarza się jeden jedyny raz w życiu (przynajmniej powinna w teorii). Nie ma co owijać w bawełnę - aby wynająć zabytkowy samochód należy dysponować dość dużą sumą pieniędzy. Ceny wynajmu tego rodzaju pojazdów niekiedy sięgają kwot jakich żąda się za wypożyczenie długiej i ekskluzywnej limuzyny. To powoduje, że nie jest to wybór, na który mogą sobie pozwolić wszystkie pary.

Najczęściej samochody zabytkowe wynajmują osoby prywatne. Często są to pasjonaci motoryzacji, którzy w doprowadzenie auta do pełnej świetności włożyli mnóstwo pracy, serca, a przede wszystkim pieniędzy. Dzięki temu decydując się na skorzystanie z usług kogoś takiego Para Młoda może być pewna że podróż z domu do kościoła będzie najbardziej niezapomnianą podróżą życia.

Ale wypożyczaniem samochodów zabytkowych zajmują się również muzea. Najlepszym tego przykładem może być muzeum motoryzacji w Otrębusach, które oferuje wynajem niektórych modeli samochodów. Wypożyczając taki samochód musimy jednak zapomnieć o tym, że będzie nam dane samemu taki pojazd poprowadzić. Wartość takich pojazdów jest tak ogromna, że zarówno muzea jak i właściciele prywatni z pewnością nie zdecydują się na takie ryzyko, by oddać wam auta pod pełną opiekę. Choć piękny, klasyczny samochód z własnym szoferem ubranym w gustowny mundur to również rzecz godna pozazdroszczenia i wywierająca odpowiednie wrażenie.

Modeli zabytkowych samochodów jest mnóstwo, na pewno jest w czym wybierać. To na jaki model się zdecydujecie zależy tylko i wyłącznie od waszej wyobraźni, fantazji oraz gustu, no i zasobności portfela. Nierzadko można się spotkać z możliwością wypożyczenia samochodu nawet z lat 30-tych, 50-tych i 70-tych ubiegłego wieku – z oczywistych względów tych ostatnich samochodów jest najwięcej, przez co cieszą się one największą popularnością wśród aut wynajmowanych na ślub.

Z całą pewnością niezapomnianym widokiem będzie Para Młoda, która pod kościół podjeżdża zabytkowym dwuosobowym samochodem prowadzonym przez Pana Młodego. Być może wizja zazdrosnych spojrzeń gości weselnych będzie właśnie tym czynnikiem, który spowoduje, że narzeczeni wybiorą właśnie samochód w stylu retro?

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide