• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Od czego zaczynamy? Zaproszenia i zawiadomienia Plan ślubnych przygotowań czyli kiedy i co należy załatwiać
Plan ślubnych przygotowań czyli kiedy i co należy załatwiać
(4 głosów, średnia ocena 3.75 na 5)
wtorek, 31 sierpnia 2010 11:07
    Wiadomo, że każdy chce by jego ślub przebiegał bez żadnych problemów, goście byli zadowoleni i mile wspominali uroczystość. Chcemy by ten artykuł pozwolił wam zaplanować swoje wesele, tak by wszystko odbyło się w jak najlepszym porządku.


    Okres ślubnych przygotowań można podzielić na kilka etapów.  Zakładamy, że zaręczyny odbyły się około dwóch lat przed ślubem. W tym okresie czyli 24 miesiące przed uroczystością ustalamy datę ślubu oraz podejmujemy decyzję czy organizujemy  wesele czy  przyjęcie w gronie bliskich osób, a może zamiast tych dwóch opcji wyjazd w podróż poślubną do wymarzonego miejsca.   W przypadku dwóch pierwszych rozwiązań,  wstępnie orientujemy się czy są wolne terminy sal. Jeżeli chodzi o kościół należy się wybrać do parafii i dowiedzieć się kiedy najlepiej jest się zapisać. Następnie ustalamy orientacyjną liczbę gości, pomoże nam to w doborze odpowiedniego lokalu. Gdy wiemy ilu osób się spodziewamy, decydujemy się na salę najbardziej nam odpowiadającą pod względem miejsca, otoczenia  i obsługi, a następnie ją rezerwujemy. Również w tym samym czasie powinniśmy zarezerwować zespół muzyczny, fotografa i kamerzystę.

    12 miesięcy przed ślubem powinniśmy przyglądnąć się paru uroczystością w kościele, w którym chcemy brać ślub. Jego wystrojowi, a przede wszystkim organiście, bo ciężko uczestniczyć w ślubie z przytkanymi uszami. Kolejną czynnością jaką należy wykonać w tym czasie to rozpoczęcie kompletowania potrzebnych dokumentów, takich jak metryki urodzenia, akty chrztu i bierzmowania. Powinniśmy również rozejrzeć się za naukami przedmałżeńskimi i poradniami rodzinnymi, a także zastanowić się czy nasze stroje będziemy wypożyczać, czy kupować.  Należałoby również zarezerwować  termin ślubu w kościele oraz organistę jeżeli jest inny niż z wybranej parafii.

    Pół roku przed uroczystością zapoznajmy się w ofertą strojów ślubnych, powinniśmy również wybrać  już świadków. 

    4 miesiące przed ślubem zaczynają się zakupy, bowiem w tym czasie kupujemy suknię dla panny młodej oraz ubranie dla pana młodego, dobieramy dodatki, zapewniamy sobie urlop w pracy i rezerwujemy podróż poślubną. Jest to również najwyższa pora by wybrać i zakupić zaproszenia, ponieważ 3 miesiące wcześniej je rozsyłamy wraz z prośbą o potwierdzenie przybycia. Teraz również kupujemy buty, bieliznę, koszulę wybieramy obrączki i zaczynamy próbne fryzury oraz wizyty u kosmetyczki.

    1 miesiąc przed uroczystością ustalamy liczbę gości obecnych na weselu oraz menu w restauracji.  Rezerwujemy dla przyjezdnych noclegi oraz transport. Udajemy się również na kontrolę do dentysty, by nic nam nie przeszkodziło w weselu. Ustalamy również wstępnie jak rozsadzeni będą goście oraz przebieg wesela z zespołem. W tym gorącym okresie nie może również zabraknąć ostatniej przymiarki i zamówienia kwiatów.

    I ten ostatni, najbardziej nerwowy 1 tydzień pozostawmy na ustalenie już ostatecznej liczby gości, przekazanie wizytówek na stół, spotkanie z księdzem i organistą, by ustalić szczegóły. Gdy pozostał nam już tylko 1 dzień do naszej uroczystości, przygotujmy sobie obrączki, potrzebne dokumenty, a przede wszystkim w tym ostatnim dniu dużo odpoczywajmy.

    I wreszcie nastąpił dzień zaślubin. W tym dniu udajemy się to kosmetyczki, fryzjerki, odbieramy bukiety i  udajemy się do kościoła, rozpoczynając drogę w nowe życie, już to wspólne.

    A gdy wszystko minie , uprzejmie jest wysłać podziękowania za obecność i prezenty.

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide