• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Ślub Cywilny
Ślub Cywilny
Ślub z innowiercą – w kościele czy w urzędzie?
(4 głosów, średnia ocena 4.75 na 5)
środa, 01 grudnia 2010 16:28

Ostatnio obserwuje się w Polsce wzrost liczby ślubów zawieranych między osobami wiary katolickiej a wyznawcami innej religii. Tendencję taką łatwo zauważyć, patrząc na liczbę wpływających do arcybiskupów próśb, dotyczących zezwolenia lub dyspensy na zawarcie ślubu z innowiercą.

Sytuacja taka często zdarza się wówczas, gdy dziewczyna lub chłopak wyjeżdża za granicę – do Anglii, Irlandii czy nawet krajów Bliskiego Wschodu – i tam poznaje wyznawcę innej religii. Dzisiaj zawarcie związku małżeńskiego z prawosławnym, buddystą, anglikaninem, muzułmaninem czy protestantem nie stanowi już większego problemu, wystarczy tylko zwrócić się z prośbą do kurii o zezwolenie lub dyspensę. Paradoksalnie, zgody biskupa wymaga też ślub pomiędzy katolikiem a ateistą.

 
Ślub cywilny- niezbędne formalności
(2 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)
czwartek, 10 czerwca 2010 09:34

Ślub cywilny to forma zawarcia związku małżeńskiego z punktu widzenia prawa. Dopiero po nim małżeństwo jest uznawane przez wszystkie instytucje administracyjne.

 
Ślub cywilny poza Urzędem
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
czwartek, 10 czerwca 2010 09:19

Coraz modniejsze stają się ceremonie ślubne w plenerze. Z tego względu pary młode chcą również, aby ich ślub cywilny odbył się poza murami Urzędu Stanu Cywilnego. Prawo zezwala na wzięcie zawarcie związku małżeńskiego poza urzędem, jednak musi być to podyktowane uzasadnionymi przyczynami. To, czy nasze powody będą wystarczające do przeprowadzenia ceremonii poza USC zależy tylko i wyłącznie od jego kierownika.

 


© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide