• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Ślub Cywilny Ślub cywilny poza Urzędem
Ślub cywilny poza Urzędem
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
czwartek, 10 czerwca 2010 09:19

Coraz modniejsze stają się ceremonie ślubne w plenerze. Z tego względu pary młode chcą również, aby ich ślub cywilny odbył się poza murami Urzędu Stanu Cywilnego. Prawo zezwala na wzięcie zawarcie związku małżeńskiego poza urzędem, jednak musi być to podyktowane uzasadnionymi przyczynami. To, czy nasze powody będą wystarczające do przeprowadzenia ceremonii poza USC zależy tylko i wyłącznie od jego kierownika.

Wielu urzędników z góry odmawia i czyni to dodatkowo w nieprzyjemny i arogancki sposób – warto więc przygotować się na taką sytuację.

Aby postarać się o zgodę na przeprowadzenie ślubu cywilnego poza USC, należy napisać podanie, w którym szczegółowo należy określić, dlaczego zaślubiny mają odbyć się poza urzędem. Konieczność sporządzenia takiego pisma wynika z prawa aktów stanu cywilnego.

Pisząc tego rodzaju podanie warto podać wszystkie przyczyny, jakie tylko przychodzą nam do głowy. Do najważniejszych i najczęściej spotykanych należą:

- mała sala ślubów w urzędzie, nie mogąca pomieścić zaproszonych gości oraz ewentualnej dodatkowej oprawy muzycznej, np. kwartetu smyczkowego,

- chęć przeprowadzenia ceremonii w wyjątkowej i romantycznej scenerii,

- brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych i starszych, które zaproszone są na ślub.

W piśmie powinno się zaznaczyć, że miejsce wybrane na ślub jest dostojne, czyste i godne przeprowadzenia ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Konieczne jest również nadmienienie, że przyszli małżonkowie zobowiązują się do zapewnienia urzędnikowi stołu, miejsca na godło i znak USC, gdyż jest to wymóg zawarcia ślubu. Można zaznaczyć, iż śluby plenerowe praktykuje się w USC w całej Polsce, jest to w pełni zgodne z prawem, a wybór nie jest podyktowany modą czy innymi, błahymi powodami. Ważne jest, aby podanie miało uprzejmą i staranną formę, która również korzystnie wpłynie na przekonanie urzędnika do wydania pozytywnej decyzji. Ciekawym pomysłem może być zawarcie w piśmie argumentu, że ślub plenerowy dobrze wpłynie na promocję miasta, gdyż taka forma jego zawierania jest często wybierana przez młode pary.

Dobrze skonstruowane pismo i dobra wola urzędnika to dwa podstawowe warunki zawarcia ślubu cywilnego w plenerze.

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide