• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Weselne alternatywy
Weselne alternatywy

Ślub powinien być niezapomniana chwilą w naszym życiu. Wesele natomiast, niczym nie skrępowaną celebracją radości z zawarcia związku małżeńskiego. Chcemy więc podpowiedzieć Wam jak sprawić, by wesele na długo zapadło w pamięć wszystkich uczestników. Dlatego stworzyliśmy dział Weselne alternatywy.

Możecie tu przeczytać o różnych pomysłach na zorganizowanie poślubnej imprezy. Od pomysłów tradycyjnych i dobrze wszystkim znanych, aż po te, które w naszym kraju zaczynają dopiero funkcjonować, przyciągają nietuzinkowością, rozmachem i oryginalnością.Ślub zimą też ma swoje zalety
(3 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
czwartek, 03 marca 2011 09:43

Wiele par uważa, że ślub najlepiej wziąć latem lub przynajmniej późną wiosną. Na taki wybór wpływ ma ciepła i pozytywna aura. Za wiosennym lub letnim terminem oprócz uroków przyrody przemawia również to, że wówczas panna młoda może się pięknie zaprezentować. Zimny i deszczowy dzień nie sprzyja noszeniu pięknej sukni ani zbyt długiemu utrzymaniu efektownego makijażu i fryzury.

Taki pogląd podzielają jednak nie wszystkie przyszłe pary młode. Wówczas specjalnie na datę ślubu i wesela wybierają właśnie zimę. Wbrew pozorom wybór ten posiada swoje dobre strony.

Zimą łatwo o uzyskanie romantycznej scenerii, którą tworzą sypiące się z nieba płatki śniegu. Można zdecydować się na ślubną sesję zdjęciową w górach np. na nartach.

 
Wesele bezalkoholowe?
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
środa, 05 stycznia 2011 13:47

Jak Polska długa i szeroka, wszędzie weselnicy bawią się, przypijając do siebie, wznosząc toasty i „zaliczając” kolejki. Taki sposób świętowania jest zakorzeniony w naszej tradycji. Coraz częściej jednak się zdarza, że Młoda Para decyduje się zorganizować wesele bezalkoholowe. Przyczyn takiego wyboru może być wiele: abstynencja, walka z alkoholizmem, moda lub chęć bycia na bakier z konwencjami. Jakikolwiek jest powód, zawsze wywołuje sporo kontrowersji wśród zaproszonych na uroczystość.

Pomimo swej szlachetnej wymowy, wesele bezalkoholowe może skłócić Młodych z gośćmi i przyczynić się do powstawania niezręcznych sytuacji. Nierzadko weselnicy czują się źle potraktowani – przynieśli przecież prezent, zatem chcą czegoś w zamian. Tym „czymś” jest między innymi alkohol na stołach. Uzasadnioną niechęć budzi narzucona zaproszonym forma świętowania – zupełny zakaz spożywania alkoholu. Goście mają też prawo mieć podejrzenie, że brak napojów alkoholowych na weselu to wyraz skąpstwa Pary Młodej.

 
Kołacz weselny – tradycyjny i smakowity
(2 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)
piątek, 17 grudnia 2010 15:20

Chleb zawsze pełnił w polskiej tradycji niezwykle ważną rolę – podnosił rangę uroczystości rodzinnych, uświęcał i utwierdzał zawierane umowy. Symbolizował przyszłość rodziny, dostatek, płodność, a nawet kontakt z opiekuńczymi duchami zmarłych.

Pieczywem wypiekanym na wesele był kołacz. W zależności od regionu Polski ciasto nosiło inną nazwę. Jego kształt i sposób wypiekania również zależał ściśle od regionu, w którym odbywało się wesele. We wschodniej Polsce drobna szlachta wypiekała tzw. „korowaje”, które znane były także w innych krajach – m.in.: w Serbii, Bułgarii, na Ukrainie i Białorusi.

 
Ślub wielokulturowy – tradycyjny i oryginalny
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
czwartek, 04 listopada 2010 23:44

Obecnie coraz więcej podróżujemy, co przekłada się na fakt, iż poznajemy osoby pochodzące z innych krajów, a nawet kultur. Co więcej, obserwuje się rosnącą fascynację obcymi kulturami i zwyczajami. Jak wiadomo, często znajomość lub przyjaźń może przerodzić się w wielką miłość. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas organizacja ślubu i wesela wielokulturowego. Pozwoli to uszanować tradycje i zwyczaje panujące w obu rodzinach. Jak jednak właściwie się do tego zabrać?

Najważniejsza jest oczywiście rozmowa obu rodzin. Pozwoli ona na wzajemne poznanie wszelkich tradycji i zwyczajów, które panują w obu krajach lub nawet kulturach. Celem takiej dyskusji powinno być pogodzenie zwyczajów i preferencji obu rodzin.

 
Rozkład jazdy
(3 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)
czwartek, 16 września 2010 11:23
       Już po zaręczynach, Panna Młoda już nie może się doczekać tego wymarzonego dnia, natomiast Pan Młody chce mieć już to wszystko za sobą.
Niestety pozostało jeszcze wiele czasu, a co z tym związane masa przygotowań, zakazów i nakazów.
 
Strona 1 z 3
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide