• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Weselne alternatywy Wesele bezalkoholowe?
Wesele bezalkoholowe?
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
środa, 05 stycznia 2011 13:47

Jak Polska długa i szeroka, wszędzie weselnicy bawią się, przypijając do siebie, wznosząc toasty i „zaliczając” kolejki. Taki sposób świętowania jest zakorzeniony w naszej tradycji. Coraz częściej jednak się zdarza, że Młoda Para decyduje się zorganizować wesele bezalkoholowe. Przyczyn takiego wyboru może być wiele: abstynencja, walka z alkoholizmem, moda lub chęć bycia na bakier z konwencjami. Jakikolwiek jest powód, zawsze wywołuje sporo kontrowersji wśród zaproszonych na uroczystość.

Pomimo swej szlachetnej wymowy, wesele bezalkoholowe może skłócić Młodych z gośćmi i przyczynić się do powstawania niezręcznych sytuacji. Nierzadko weselnicy czują się źle potraktowani – przynieśli przecież prezent, zatem chcą czegoś w zamian. Tym „czymś” jest między innymi alkohol na stołach. Uzasadnioną niechęć budzi narzucona zaproszonym forma świętowania – zupełny zakaz spożywania alkoholu. Goście mają też prawo mieć podejrzenie, że brak napojów alkoholowych na weselu to wyraz skąpstwa Pary Młodej.

Dlatego przedsięwzięcie takiej decyzji wymaga dokładnego omówienia sprawy nie tylko między narzeczonymi, ale także z ich rodzicami. Pytań nasuwa się bardzo wiele. Czy warto poświęcać ideały, modę lub przekorę dla relacji międzyludzkich? Czy można kwestię alkoholu rozwiązać inaczej, bez ponoszenia konsekwencji przez wszystkich zaproszonych? Jeśli jednak wesele bezalkoholowe, to jak je zorganizować, żeby nie urazić gości?

Pary, które decydują się na wesele bezalkoholowe, nie mogą zwlekać z przekazaniem tej informacji weselnikom do dnia ślubu. Goście powinni dowiedzieć się o formie wesela już z samego zaproszenia. I tutaj warto rozwiązać kilka problematycznych kwestii. Można od razu zastrzec w nim, że brak napojów wysokoprocentowych to nie wynik oszczędności, tylko pragnienie i przemyślana decyzja Młodej Pary. Jeśli Młodzi chcą radykalnie podejść do problemu, niech napiszą w zaproszeniu, że podczas całej imprezy obowiązuje zakaz picia alkoholu. I, jeżeli zaproszonym nie odpowiada taka forma świętowania, można nie przychodzić wcale. Z kolei dla narzeczonych, którzy dopuszczają drobne uchybienia od zasady, sytuacja będzie trochę niezręczna. Jeśli część gości napije się w konspiracji, a część pozostanie w całkowitej trzeźwości, może dojść do niesnasek związanych z „niesprawiedliwym traktowaniem”. 

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że stosowna dawka alkoholu ułatwia nawiązywanie kontaktów, pomaga pozbyć się skrępowania w tańcu, poprawia samopoczucie i wywołuje pozytywne emocje. Obawy, że wesele na trzeźwo będzie drętwe, są jak najzupełniej zasadne. Tym bardziej, że dla wielu weselników brak napojów alkoholowych na takim wydarzeniu to zupełna nowość. Dlatego należy usadzić gości tak, aby nie czuli się w swoim sąsiedztwie zakłopotani oraz zadbać o najlepszy zespół muzyczny, który szybko poderwie ich do tańca. Swoje usługi oferują także profesjonalni wodzireje. Umiejętnie animują oni zabawę dla wszystkich: starszych, młodszych i dzieci. Prowadzą tańce – walczyki, polonezy, kankany, zorbę, zadbają o oprawę muzyczną. Wesela z obsługą zawodowych wodzirejów cieszą się coraz większa popularnością.

Ponieważ takie wesele wszyscy będą pamiętać, dobrze jest starannie dopracować szczegóły. Pyszne jedzenie, dużo egzotycznych owoców (żeby oddalić podejrzenia o oszczędność), dekoracje w określonej kolorystyce, kompetentna obsługa, bezbłędnie wypisane bileciki dla gości. Choć w tym dniu najważniejsza jest Para Młoda, ładnie byłoby wyrazić wdzięczność weselnikom za dostosowanie się do nietypowego sposobu świętowania poprzez takie właśnie drobiazgi.


 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide