• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Weselne alternatywy Ślub zimą też ma swoje zalety
Ślub zimą też ma swoje zalety
(3 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
czwartek, 03 marca 2011 09:43

Wiele par uważa, że ślub najlepiej wziąć latem lub przynajmniej późną wiosną. Na taki wybór wpływ ma ciepła i pozytywna aura. Za wiosennym lub letnim terminem oprócz uroków przyrody przemawia również to, że wówczas panna młoda może się pięknie zaprezentować. Zimny i deszczowy dzień nie sprzyja noszeniu pięknej sukni ani zbyt długiemu utrzymaniu efektownego makijażu i fryzury.

Taki pogląd podzielają jednak nie wszystkie przyszłe pary młode. Wówczas specjalnie na datę ślubu i wesela wybierają właśnie zimę. Wbrew pozorom wybór ten posiada swoje dobre strony.

Zimą łatwo o uzyskanie romantycznej scenerii, którą tworzą sypiące się z nieba płatki śniegu. Można zdecydować się na ślubną sesję zdjęciową w górach np. na nartach.

Wiele przyszłych panien młodych podkreśla, że nie wyobrażają sobie ślubu i wesela ze względu na zimno. Łatwo jest wybrnąć również z tego problemu. Wystarczy na suknię ślubną założyć odpowiednio dobraną narzutkę. Nie trzeba jej jednak nosić w kościele czy na sali weselnej. Wystarczy, że przyda się na dworze – podczas wręczania kwiatów i w czasie drogi na wesele. Właścicielki salonów ślubnych podkreślają, że na rynku jest dużo eleganckich, ale także ciepłych narzutek, szali i rękawiczek. Dodatki te doskonale komponują się ze strojem, dając przy okazji ciepło. Dawniej często bywało, że w kościołach w zimowe miesiące panował wręcz przejmujący chłód, który skutecznie odstraszał zarówno gości weselnych jak i pary młode. Obecnie sytuacja taka zdarza się niezmiernie rzadko.

Zimowy ślub często pozwala także na wykluczenie wielu problemów, które normalnie łączą się z organizacją całej uroczystości. Dużo łatwiej jest wówczas znaleźć wolny termin w interesującej restauracji lub domu weselnym. Taka sama sytuacja dotyczy zaangażowania orkiestry, zespołu muzycznego, dj-a, kamerzysty i fotografa. Znalezienie ciekawego miejsca na wesele i zorganizowanie odpowiedniej oprawy muzycznej stanowi wiosną lub latem nie lada problem. Kolejną sprawą jest kwestiaweselnych kosztów – dużo łatwiej jest uzyskać rabat w lokalu czy wynegocjować niższą cenę z orkiestrą właśnie zimą.

Zwolenników brania ślubu zimą wciąż przybywa. Bajkowa sceneria, ciepłe i eleganckie dodatki, przytulne kościoły oraz łatwa organizacja wesela sprawiają, że na taki krok decyduje się coraz więcej osób. Podkreślają one, że wiosną i latem ślub biorą prawie wszyscy. Dlaczego więc nie zerwać z tym stereotypem?


 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide