• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Kilka rad dla weselnych gości
(4 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
środa, 27 stycznia 2010 11:07

Ślub to wyjątkowa okazja i zazwyczaj wielkie wydarzenie - dla samych zainteresowanych oraz dla przybyłych. Jeśli zostaliśmy na niego zaproszeni, oznacza to, że jesteśmy dla państwa młodych kimś ważnym. Takie zaproszenie to wielki zaszczyt, to znak, że narzeczeni chcą, byśmy towarzyszyli im w najważniejszym dniu ich życia.

Wiele osób idąc na ślub czy wesele, oczekuje - dobrej zabawy, świetnego jedzenia, ładnej sali, odpowiedniej kapeli. Niestety, w dzisiejszych czasach goście weseli są nastawieni na branie. Zapomina się o tym, że wesele to impreza pary młodej, ich święto i każdy z zaproszonych powinien się starać, by im ten dzień umilić.

Dlatego też goście weseli powinni pamiętać, by:
 1. Nie kłócić się - z żoną, mężem, dziećmi ani teściową. Wszystkie konflikty zostawiamy w domu.
 2. Nie krytykować. Nie wypada komentować, że pani młoda w tej sukni wygląda na dużo tęższą niż zwykle, ma okropne pazury i lichy bukiet. Bardzo niekulturalnie jest niepochlebnie szeptać na temat pary młodej, gdy ta akurat wchodzi do kościoła.
 3. Nie porównywać. Niestety, mamy skłonności do opowiadania na weselach, jak to było na ślubie Józka z Radomia, jak świetnie bawiliśmy się na weselu Kasi i Grzesia. Lubimy też wymieniać, gdzie była lepsza muzyka, gdzie bardziej przestronna sala, lepsze napitki. Na pewno nie jest to na miejscu i może sprawić przykrość bohaterom dnia.
 4. Nie wybrzydzać. Gdy jakieś danie nam nie odpowiada, po prostu go nie jemy. Nie musimy wszystkim obwieszczać, że -Te ociekające tłuszczem frytki są obrzydliwe!-. Podobnie jest z muzyką.
 5. Nie dawać do zrozumienia, że przybycie na wesele było dla nas męczące albo kłopotliwe.
 6. Dobrze się bawić. Parze młodej najbardziej zależy na tym, by ich goście miło spędzili czas i dobrze wspominali ich wesele. Nawet jeśli humor specjalnie nam nie dopisuje, starajmy się tego nie okazywać. Nie psujmy też nastroju innym.
 7. Angażować się. Najgorsi są goście, którzy nie chcą tańczyć i brać udziału w zabawach, snują się po kątach, a przy tym obgadują wszystkich dookoła. Weselne zabawy bywają na różnym poziomie, ale nie wypada ich bojkotować. Korona z głowy nie spadnie nawet najwyższej rangi urzędnikowi czy dyrektorowi, gdy da się namówić na taką czy inną grę. Wesele ma swoje prawa, pokażmy, że jesteśmy na luzie i potrafimy się z siebie śmiać.
 8. Nie spić się. W Polsce wesele bez wódki to rzadkość, ale każdy zna swoje możliwości - pijmy więc tyle, by następnego dnia nie obudzić się w pozycji -na wieszaka- na poręczy od schodów lub pod przysłowiowym stołem. Gdy przesadzimy z alkoholem, możemy narobić wstydu sobie i parze młodej.

Poza tym istotne są niuanse. Musimy mieć na uwadze, że w dniu ślubu najważniejsi po parze młodej są ich rodzice. Nie wyrywajmy się więc przed szereg, nie ustawiajmy się pierwsi do składania życzeń, uważnie śledźmy, czy kolejka do komunii nie tworzy się według jakiegoś klucza (np. na początku rodzice pary młodej, później rodzeństwo, a dopiero na końcu pozostali goście).

Ważny jest również właściwy prezent. Często tworzone jest coś takiego jak lista prezentów - wówczas nie ma problemu. W Polsce mamy w zwyczaju dawać pieniądze. Nie ma określonych sum, ale przyjęło się, że wręczamy minimum tyle, ile państwo młodzi musieli wydać, by nas ugościć (czyli średnio 200 zł od osoby). Prezent zależy od naszej inwencji, jednak im mniej znamy parę młodą, tym bardziej powinien być wyważony. Jeśli jesteśmy tylko znajomymi, nie wręczajmy upominków związanych z potomstwem, sferą intymną czy wykonywanym zawodem, bo możemy kogoś urazić.

Przybywając na wesele, musimy nie tylko pięknie wyglądać. Najważniejsze jest to, by swoją osobą ubogacić tę imprezę, sprawić radość parze młodej i dobrze się zapisać w pamięci innych.

      

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide